450 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava!

Bakır ürünler hakkında bilinmesi gerekenler

Tarih: 04.09.2021 14:00
Bakır ürünler hakkında bilinmesi gerekenler
Kalaylı bakır zehirleme yapmaz, kullanım aşamasında zamanla kalayın rengi ısıdan ve içinde kullandığınız salça ve benzeri ürünlerden dolayı değişime uğrar (gri-kahverengi tonlarında) bunun kullanıma zararı yoktur. Kalaylı kısımda aşınmanın meydana gelmesi ve kalay altındaki bakırın ortaya çıkması (bakır kızılı görünür) halinde ürünün kalaya ihtiyacı olduğunun göstergesidir ve bu durumda bir kalaycıya başvurmanız gerekmektedir.
  • Kalaylı bakır zehirleme yapmaz, kullanım aşamasında zamanla kalayın rengi ısıdan ve içinde kullandığınız salça ve benzeri ürünlerden dolayı değişime uğrar (gri-kahverengi tonlarında) bunun kullanıma zararı yoktur. Kalaylı kısımda aşınmanın meydana gelmesi ve kalay altındaki bakırın ortaya çıkması (bakır kızılı görünür) halinde ürünün kalaya ihtiyacı olduğunun göstergesidir ve bu durumda bir kalaycıya başvurmanız gerekmektedir.
  • Bakırın kül ile temizlenmesi, bakır hakkında bilinen büyük bir yanlıştır. Kül kalayın üzerindeki griliği alır, parlak gösterir ama aynı zamanda bakırın üzerindeki kalay tabakasını inceltir, yani kalayı aşındırır ve kalay tabakasının ömrünü kısaltır. Gözle görülen çizgiler el işçiliği ile yapılan kalaylama sonucu oluşmaktadır ve imalat hatası değildir.
  • Gözle görülen çizgiler el işçiliği ile yapılan kalaylama sonucu oluşmaktadır ve imalat hatası değildir.
  • Bakır ürünlerin kararma yapması normaldir ve bu olay karbonat ile kaplı olan bakırın zamanla oksijen ile girdiği tepkime ( korozyon ) sonucunda meydana gelerek bakır üzerinde oksitlenme yapmasına sebep olur ve ürünün matlaşarak kararmış görünmesine sebep olur.
  • Bakır ürünler, ısıya girdiği zaman kararır.
  • Bakır ürünlerde parmak lekeleri normal bir durumdur.
  • Bakır üretimi fabrikasyon olmadığı ve elde yapıldığı için, ürünlerde kolay sıçraması olabilir ve ürün üzerindeki kalay pürüzsüz olmaz.
Ürünlerin üretim aşaması fabrikasyon olmadığı ve tamamen el işçiliği olduğu için her bir üründe bir diğerine göre farklılıklar ve düzensizlikler görülebilir
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...